Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ile kosztuje wydanie książki?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ile kosztuje wydanie książki?

Ile kosztuje wydanie książki? 4 lata temu #10

Cześć interesuje mnie wydanie książki, stron 200 (naukowe sci fiction) nakład 500 egzemplarzy, kolorowa okładka + kolorowe ilustracje?

Ile kosztuje wydanie książki? 4 lata temu #45

Cześć interesuje mnie wydanie książki, stron 200 (naukowe sci fiction) nakład 500 egzemplarzy, kolorowa okładka + kolorowe ilustracje?

Ile kosztuje wydanie książki? 4 lata temu #46

Newbie-print napisał:
Ile kosztuje wydanie książki?

Może warto zrobić biznes plan wydania książki i rozeznanie rynku, poniżej lista elementów które warto uwzględnić

Koszty:
- prawa autorskie (pewnie masz do swojeg utworu)
- prawa autorskie do grafik w tym okładki (projekt okładki to tez grafika)
Przygotowanie do druku
- korekta (możesz zrobić gdzieś po znajomości, warto aby ktoś inny przeczytał, ale firma bierze 20-50zł za stronę zależne od jakości tekstu i od ilości)
- skład (możesz samemu zrobić, koszt w firmach 20 a nawet do 200zł jeżeli jest to tekst specjalistyczny)
- oprawa graficzna (samemu lub grafikowi praca grafika ok. 100zł za godzinę)
- uzyskanie ISBN (można samemu koszt twego czasu lub u wydawcy którego wybierzesz)
- zlecenie druku (wyszukanie dobrej drukarni)
DRUK
- druk książki w nakładzie 500 sztuk stron 200 może wahać się 3000-7000 w zależności od papieru i formatu.
Przy czym w druku offsetowym najdroższe jest nastawienie maszyny więc różnica między 500 a 1000 może wynieść ok. 30 procent ceny.

Podsumowanie
Wersja gdzie większość robimy samemu (skład, korekta, oprawa graficzna) wynosi tylko koszt druku
Wersja "Profesjonalna" gdzie zlecamy "profesjonalistom przygotowanie do druku 5000zł do 15 000zł + druk 3000-7000zł
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Reklama