slub i drukCoraz częściej Państwo młodzi decydują się na wysłanie indywidualnych zaproszeń przygotowanych przez siebie. Na zaproszeniu jest najczęściej zdjęcie młodych oraz tekst przygotowany przez nich. Ślub i wesele jest to możliwość poznania dalszych członków rodzin. Umieszczenie zdjęcia młodego i młodej jest nową i dobrą tradycją umożliwiającego zobaczyć wybrańca/wybranki przez wszystkich zainteresowanych.

Co potrzeba aby wydrukować/przygotować zaproszenie ślubne?
Do druku potrzeba nam

  • listy gości najlepiej w Excelu aby łatwo importować
  • szablon (zdjęcie, tekst, poniżej jest)
  • ładny papier (gruby od 180-250)
  • dobra drukarka, ładnie drukująca

Zaproszenia spersonalizowane są drukowane na grubym papierze (gramaturze 180-250g/m2). Papier na zaproszenia bardzo często jest kolorze ecri, perłowym (dodatki błyszczące) czy na śnieżnobiałym. Papier może mieć drobną fakturę (satynę). Gruba faktura uniemożliwia dobry druk zdjęć ponieważ farba nie jest wprowadzana w pory (zagłębienia papieru). Mówimy tu o druku laserowym lub ekstremalnych przypadkach tuszem.  Papier składany jest na trzy części, często na nim można podpisać się lub zakreślić pisakiem z tuszem błyszczącym. Zdjęcie należy mieć dobrą rozdzielczość i umieścić je w ramce.

Drukowanie i wpisywanie imion i nazwisk na zaproszeniu może być zrobione automatycznie importując komórki z Excela. Znacznie to oszczędza czas przy generowaniu pliku do wydrukowania. Warto również zwrócić uwagę na jakość papieru i druku. Jeśli nie ma się dojścia do dobrej kolorowej drukarki (nie brudzącej, nie niecącej papier, z pełnymi tuszami) nie warto ryzykować  stracenia papieru. Lepiej w tym momencie zlecić druk przez Internet, a samemu skupić się na przygotowaniu pliku do druku i listy gości. Papier można kupić w papierniczym lub przez Internet, ale również drukarnie posiadają papier kupiony po cenach hurtowych. Koszt papieru w zależności od jakości i miejsca zakupu może wynieść od 50gr do 3 złotych.


Jak wydrukować zaproszenie ślubne?
Przygotować treść oraz grafikę, następnie umieścić to w programie edytorskim. Jeżeli drukarka ma opcję drukowania dwustronnego rozmieszczenie elementów jest podane na poniższym schemacie, jeśli nie to sami odwracamy. Drukujemy...

Comments

avatar ziutek
0
 
 
Poszukuję firmy, która drukuje zaproszenia ślubne (indywidualne)
Name *
Code   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Submit Comment
Anuluj
avatar Kasia
0
 
 
Ja już znalazłam i wydrukowałam:
http://szybkidruk.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89&Itemid=103

Polecam,
Kasia
ps. bardzo fajny artykuł o zaproszeniu ślubnym
Name *
Code   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Submit Comment
Anuluj
Name *
Code   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Submit Comment

 

Staramy się aby takie słowa opisywały portal: drukowanie, druk, kolory, drukowanie przez Internet, prace magisterskie, licencjackie, dyplomowe, ulotki, książki, krypty, mała poligrafia, druk 3d, rodzaje druku, naklejki, folie, drukowanie na żądanie, drukowanie na życzenie, drukowanie z przywozem, poczta, karki, strony, formatowanie tekstu, składanie, DTP, programy graficzne do składania oraz solidność, szybkość, fotografia do dowodu osobistego, jakość oraz niesamowity kolor druku

Kartony, Koperty, Folie, Opakowania do -35% taniej